Så kom dagen hvor vi skulle til årets første udstilling i Spidshundeklubben, vi var meget spændte på hvad Enzo ville sige til det efter hans opførelse i Fredericia, (hvor han måske fik stød) men heldigvis var der intet, han gik frisk ind på tæppet og vi gik nogle prøveture og han gik glad rundt, (super lettet);
Han gjorde det faktisk så godt at han vandt junior klassen, og fik exel. Så skulle vi jo videre, og der stod vi "lilleskiden" (Enzo) og hans mor mellem de store championhunde (gisp)og det blev sørme til en BIK 4. og sidst på eftermiddagen skulle en lille meget træt lapphund ind i ringen igen i kampen om bedste junior og der tog man en 5 plads hjem, så det var bare en rigtig super god dag.
Zulo gad ikke rigtig gå ordentligt, så han blev nr. 3 i hans klasse, han var senere inde i barn og hund og der blev Zulo og Michelle nr 3. Rigtigt flot.
På vej hjem fra sjælland stoppede vi på fyn for der havde vi en aftale med en dyrlæge hvor vi fik Zulo HD fotograferet så nu må vi bare krydse fingre for et godt resultat.
Vh Judit