Hej
Hold da op, bobler med baconsmag - det er da vist det man kalder luksus! Sådan en skal jeg da ha' en dag, det tror jeg vil være enormt underholdende for både Sowensa og mig selv.
Alene-legetøj var nu ikke kun til når hun er alene. Jeg kan ikke holde til at løbe rundt efter hende i flere timer hver dag pga. dårlige knæ og astma, så det ville være rigtig godt at hun havde noget at bruge energi på uden at jeg behøver deltage for meget. Bare til at hjælpe hende med at komme af med sin energi.
Det bliver dog bedre når vejret bliver varmere, den kolde luft om vinteren gør min astma værre, og den er astmaen der er det værste - ikke knæene. Så jeg glæder mig rigtig meget til foråret og sommeren, så jeg kan få hende med ud på lange legeture.
Det hjælper jo nok også når vi kommer til træning hvor hun kan lege med mig og andre hunde.