Hej Rikke - og alle I andre med allergi-hunde!
Det eneste der virker på allergien på hundene er BARF. Her fodres hundene udelukkende efter ulvenes fodringsvaner, dvs. råt kød, ben, fedt, kallun med grøntsags- og frugtmix drysset over.
Prøv det, det virker 100% på allergi, uanset om det er hotspots, irriteret pels med skæl, dårlige ører, dårlig mave, manglende underuld, tynde hårstrå, sår mv.
Har selv brugt det i godt 2 år på min rottweiler, som er 3 år i dag.
Læs evt. mine indlæg i forum under hvalpe - barf mod tørfoder.
Eller læs mere på www.barf.dk - det eneste sted, som har det rigtige barf-koncept, hvor man altid kan ringe og få en professionel snak eller kig forbi en af butikkerne rundt om i landet og få en snak og se, hvad det hele går ud på.
Køb ikke fra de steder, hvor de sælger såkaldt barf-mad i pølser og vacuumpakket kød - der har været tilfælde af syge hunde efter fodring med disse produkter.
Mange hilsner
Henriette