|
American Bully |
|
3 uger |
|
8850 Bjerringbro |
Annoncebeskrivelse
Søger du en god am. bully med stamtavle og god ophav til din familie i mange gode år? Læs med her 😊
Vi har fået de skønneste American Bully hvalpe der vokser op i hjemmet med børn og andre hunde. De vil få træning i renlighed og tilvænning til forskellige stimulis samt daglige indtryk. De får køreture i bilen samt besøg hos dyrlægen og maxi zoo for god tidlig socialisering. Inden de flytter får de vaccination, ormekur, chipning, dyrlæge-tjekup samt registrering i hunderegister.
Hvalpene vil få følgende med:
- Stor hvalpepakke (snor, halsbånd, legetøj, bold, skål, foder, snacks og tæppe med duft af mor)
- Stamtavle (ABKC puppycard, mulighed for EBKC)
- Kontrakt/bevis på køb
- Råd og vejledning
Mor til kuldet er en tæve efter god afstamning og sunde linjer. Hendes forældre samt bedste forældre er sundhedstestet i røntgen samt DNA test. Hun er godmodig og rar som dagen er lang. Rigtig stor Bully pige. Faren til kuldet er en ekstrem kompakt hanhund. Han er en pragteksemplar som man ikke finder mange steder. Søn af en XL Grand Champion. Han er også sundhedsundersøgt b. la. i røntgen.
Hvalpene forventes at blive cirka 50-55 kg racetypiske Bully med kompakt bygning, god sundhed samt kærligt temperament. Er disse kvaliteter du søger i en kommende hund?
Skriv en besked til mig om dig selv samt hvorfor du søger en hvalp. Ved dialog kan besøg aftales