Der er 533 annoncer og 87787 registrerede brugere

Hvalpe

4 indlæg
2011-10-17-vi-zi-su-01
for knap 2 år siden
Sta79517_-_kopi Vibse har født 7 skønne Bichon Frisé hvalpe. 3 piger og 4 drenge :0)
Dsc01422
for knap 2 år siden
166 hej Gitte TILLYKKE med syvlingerne…er det ikke rekord for sådan en lille hund som en bichon f, er?
den favnfuld jeg sidder med er to kuld pomeranians….mødrene vejer begge lig eknap to kilo.
….endnu engang tillykke, det er sådan en dejlig race, ville godt selv have den men man kan jo ikke få alt i verden man vil ha`vel? Ane og Familien Rødtop siger held og lykke med dem.
2011-10-17-vi-zi-su-01
for knap 2 år siden
Hej Ane
Det er ikke usædvanligt med kuld på op til 8 hvalpe hos Bichon Frisé, men 4-5 er det mest normale. Så Vibse har mange at se til, så det er godt at hun altid har haft meget mælk :-)
Hvormange hvalpe får pomeranians pr. kuld?
Mvh. Gitte
Img_0925
for knap 2 år siden
Stort tillykke herfra.
Ja det er nogle små hunde som godt kan få et stort kuld, min venindes hund har lige fået 5 dejlige hvalpe for ikke så længe siden, og det er et stort kuld for en chihuahua, men alle hvalpe har det godt og meget fine farver, de 3 af hvalpene er blå.
Hilsen Anne
4 indlæg

Du skal logge ind før du kan skrive på forumet

 Du kan logge ind her