idag var det tøvejr hurrah så vi har gået en dejlig tur, det er nu rarest at se hvor man går! Ane og vovserne… potedask tilUldtotterne/Gitte og Lillian Paw og Emma.
Det skal siges at det ikke er en sø, men et stort lavtliggende oversvømmet område, der p.g.a. af nattens kulde er frosset helt til. Det kunne Uldtotterne ikke stå for – især Mille var meget interesseret i dette underlige fænomen, så vi tilbragte en rum tid med at skøjte rundt på isen, der blev undersøgt i alle ender og kanter.
Nu er vi vel hjemme med røde kinder og beskidte poter – så nu vil jeg have en kop kaffe mens Uldtotterne tager sig en velfortjent lur :-)
Håber I andre også nyder det gode vejr sammen med jeres dejlige hunde.
Potedask fra
Gitte og Uldtotterne
Du skal være logget ind for at skrive kommentarer.
Men hensyn til stift vand, så har det lige så lidt interesse som vådt vand, hvorimod Paw elsker en god mudderpøl, jeg tror han har hørt, at mudder er godt for huden, men det er bestemt ikke godt for gulvene!!! Emma føler sig helt hævert over sådan noget, nej, hun går helt på tæer rundt om sådan noget “griss”!